Tides From Nebula + Yantra, Wishlake / Katowice / P23

Szczegóły wydarzenia
Date:

17 listopada

Time:

18:30 - 12:00

Rodzaj wydarzenia:

impreza

Strona wydarzenia:
Strona wydarzenia
Miejsce

P23

ul. Porcelanowa 23

Katowice, Poland, 40-246

Grupa po trzech latach wydawniczej ciszy! Tides From Nebula otrzepali się z pandemicznego kurzu, zakasali rękawy do twórczej pracy i już tej jesieni zaprezentują nam dwa nowe single i ruszą w trasę koncertową po całej Polsce! Odświeżony set, nowa energia i wielka determinacja, by każdy występ był niezapomniany – tak zapowiadają się Warszawiacy. Na koncert zapraszamy wszystkich fanów nieoczywistych dźwięków – będziecie?
?? Już 11 listopada będziecie mieli okazję zobaczyć zespół na żywo w katowickim klubie P23. W roli supportu zagrają: YANTRA oraz WISHLAKE.
? TIDES FROM NEBULA (Polska) post rock, rock progresywny:
Od 2008 roku historie dźwiękami pochodzącymi ze światów rocka, prog rocka i post rocka pisze warszawska Tides From Nebula. Przez lata za pisanie i odgrywanie tych historii odpowiadali Adam Waleszyński (gitara), Maciej Karbowski (gitara, instrumenty klawiszowe), Przemek Węgłowski (gitara basowa) i Tomasz Stołowski (perkusja). Od 2019 roku w kapeli nie ma Adama i funkcjonuje ona jako trio. Jeśli podczas słuchania muzyki TFN myślicie o kosmicznych bezkresach albo pięknych pejzażach z morzami i oceanami w tle, skojarzenia te są jak najbardziej na miejscu, bo muzyków warszawskiej kapeli to między innymi interesuje. Zespół miał okazję koncertować za granicą, a w Polsce pracować z samym Zbigniewem Preisnerem, który produkował drugi album „Earthshine”. Wydana w 2019 roku płyta „From Voodoo To Zen” spodobała się bardzo, a na liście OLIS dotarła aż do miejsca trzeciego. Jak widać, dźwiękowym film tworzony przez Tides From Nebula ma wciąż pokaźną widownię.
? WISHLAKE
Jednoosobowy projekt stworzony przez producenta, wokalistę, kompozytora, a także pianistę w nagradzanym trójmieskim zespole Quantum Trio. Jego koncerty to mieszanka wrażliwości, brzmienia fortepianu, elektronicznych beatów i przenikającego wokalu. Grał m.in. na Open’er Festival, Spring Break, Co Jest Grane.
? https://www.facebook.com/wishlakemusic
?”Let Me Go”: https://www.youtube.com/watch?v=7mJT1Ho7HVM
? YANTRA
Niby eksperymentalnie, ale wciąż brzmi jak piosenki. Odrobina stonera ze sporą dawką psychodelii.
Momentami oniryczno-orientalnie, momentami energetycznie i szybko, czasami jedno i drugie.
„Yantra lubi głęboko grzebać w emocjach, wyciągając je poprzez zawodowe podejście do materializowania soczystych brzmień gitarowych, wykraczających poza określony styl.” Między Uchem a Mózgiem
Do tego tripa lepiej nie zapinać pasów.
? Kiedy: 17.11.2022
Gdzie: P23 Katowice
Organizator: Black Silesia Productions
? Bilety (70/80/90 PLN) do kupienia: https://goout.net/…/tides-from-nebula+yantra…/cbrn/