II Ogólnopolska Konferencja PerioOrto Dental Day

Szczegóły wydarzenia
Date:

8 października

Time:

09:00 - 17:00

Rodzaj wydarzenia:

impreza

Strona wydarzenia:
Strona wydarzenia
Miejsce

Fabryka Porcelany

ul. Porcelanowa 23

Katowice, Poland, 40-246

Zapraszamy na II Ogólnopolską Konferencję PerioOrto Dental Day w Katowicach.
To absolutnie jedyne takie wydarzenie w Polsce!
Po ogromnym sukcesie pierwszej konferencji, serdecznie zapraszamy na jej drugą edycję, w której poruszymy tematy z zakresu:
✅Periodontologia
Leczenie ortodontyczne pacjentów z problemami periodontologicznymi- ogromnie ważna rola higienistki stomatologicznej. Opieka w gabinecie higieny jako kluczowa rola w powodzeniu leczenia ortodontycznego u zdrowych pacjentów.
✅Ortodoncja
Charakterystyka i możliwości opieki nad pacjentem użytkującym aparaty stałe oraz nakładkowe (alignery). Techniczne aspekty oczyszczania w okolicy zamków, higiena przy nakładkach ortodontycznych, a także wpływ działania ultradźwięków, piaskowania, kiret na aparaty ortodontyczne.
✅Seksuologia
Jak aparat ortodontyczny wpływa na jakość życia seksualnego pacjentów? Zagrożenia czyhające na pacjentów z aparatem ortodontycznym w kontekście chorób przenoszonych drogą płciową oraz mian na błonach śluzowych.
✅Onkologia
Czujność onkologiczna – to również zadanie higienistki stomatologicznej. Jak leczyć zapalenie dziąseł/ usuwać złogi nazębne u pacjentów przed, w trakcie i po terapii onkologicznej. Pacjenci ortodontyczni z nowotworami głowy i szyi. Tematyka ta jest niezwykle rzadko poruszana podczas obecnych wydarzeń naukowych.
Podczas konferencji pokażemy zarówno teoretyczny, jak i praktyczny aspekt z wyżej wymienionych dziedzin. Na bieżąco reagujemy na trendy w ochronie zdrowia – zwiększająca się liczba pacjentów periodontologicznych, ortodontycznych i onkologicznych powoduje zwiększenie się ilości tych osób w gabinetach stomatologicznych. Co więcej zespoły stomatologiczne nie są przygotowane do opieki nad pacjentami ze szczególnymi potrzebami i wg badań wykazują chęć edukacji w tym zakresie.
Podczas wykładów najlepszych specjalistów zostaną przedstawione najnowocześniejsze metody postępowania i nowatorskie algorytmy pracy higienisty. Nawiązanie do podejścia holistycznego w nazwie organizacji odnosi się nie tylko do dostosowania postępowania do stanu ogólnego Pacjenta, ale także do szeroko pojętej współpracy z lekarzami innych specjalności, w szczególności periodontologów, chirurgów, ortodontów, onkologów oraz lekarzy ogólnych. Naszą ideą jest synteza ogromnej dawki wiedzy teoretycznej z przykładami jej praktycznego zastosowania w codziennej pracy z Pacjentem. Za cel stawiamy sobie dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców i propagowania najlepszej praktyki klinicznej. Chcemy połączyć tradycyjne schematy z nowinkami technologicznymi, przedstawić możliwości jakie niesie za sobą praca higienisty stomatologicznego w naukowy, ale przystępny sposób.
Wydarzenie odbędzie w Fabryce Porcelany w Katowicach, w miejscu łączącym nowoczesność, historię i tradycję – taka jest również idea Perio Holistic Dental Academy!
Koszt udziału▶️ 400 zł